Dotacja na most drogowy w Toruniu

Dnia 20 września 2014 r. poseł Tomasz Lenz wraz z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych Grzegorzem Karpińskim, Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim i prezydentem Torunia Michałem Zaleskim poinformowali media, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zwiększyło unijne dofinansowanie dla mostu gen. Zawackiej, co oznacza dodatkowe 149 mln. zł dla Torunia.

Marszałek komentując informację podkreślił jak istotna była pomoc posła w uzyskaniu dofinansowania: „Decyzję podjęła oczywiście pani premier Bieńkowska, ale na szczeblu sekretarzy stanu tak naprawdę dochodzi do wypracowywania decyzji. I tutaj jest rola pana ministra Karpińskiego oraz pana posła Lenza”. Podobne zdanie wyraził również prezydent Zaleski: „Poseł Lenz, niezależnie od tego, jakie były momentami relacje między nami, nie zapominał o jednym: to jest projekt najważniejszy dla Torunia.”

Sam poseł pochwalił tylko sprawne działanie struktur samorządowych w Toruniu: „Wniosek prawidłowo, w terminie, tak jak to powinno wyglądać, złożył Urząd Miasta Torunia. Trzeba pamiętać, że gdyby nie zapobiegliwość urzędników i prezydenta Zaleskiego, to byśmy tych pieniędzy nie mieli.”