PO i PSL dalej będą pracować w koalicji w regionie

„Sejmikowa koalicja trwa i ma się dobrze” – twierdzą politycy PO i PSL. Podczas konferencji prasowej władze regionu przekonywały, że nie ma mowy o zmianie układu rządzącego i odrzucają możliwość zerwania współpracy w samorządzie województwa. W konferencji wzięli udział Marszałek Województwa Piotr Całbecki, przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober oraz posłowie Zbigniew Sosnowski i Tomasz Lenz.

Mówi się powszechnie, że dla związków taki siódmy rok jest rokiem największego kryzysu, a my jesteśmy już w koalicji lat dziewięć, w związku z tym wszystkie największe kryzysy mamy za sobą, mamy się dobrze i sądzę, że koalicja będzie nadal dobrze współpracowała – uważa Tomasz Lenz, poseł na Sejm oraz szef Kujawsko-Pomorskiej PO.

 

Nie zamierzaliśmy, żeby to była sprawa jasna. Nie zamierzamy także dokonywać jakichkolwiek zmian koalicyjnych w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Bo dla nas, jak powiedziałem, najważniejsi są ludzie i realizacja celów, które stoją przed zarządem województwa kujawsko-pomorskiego – zapewnia Zbigniew Sosnowski, poseł, prezes zarządu wojewódzkiego PSL.