Tomasz Lenz o wyborach w PO – potrzebujemy nowej twarzy

Potrzebujemy nowej twarzy. Ewa Kopacz, o ile wystartuje, raczej nie wygra batalii o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej – ocenił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK poseł Tomasz Lenz, szef PO w Kujawsko-Pomorskiem.

Rada Krajowa Platformy ma dziś zatwierdzić wyborczy kalendarz w partii. Wczoraj Ewa Kopacz przegrała wybory na przewodniczącego klubu parlamentarnego. Potrzebujemy zmiany – zadeklarował w rozmowie dnia w Polskim Radiu PiK poseł Tomasz Lenz.

Tomasz Lenz zadeklarował w porannej rozmowie dnia, że jako szef regionu także jest gotowy poddać się partyjnej weryfikacji. Sam jednak z własnej inicjatywy nie zamierza tego robić.

Tomasz Lenz zadeklarował, że politycy opozycji będą wspierać regionalnych posłów Prawa i Sprawiedliwości w pilnowaniu realizacji budowy ekspresowej „10”. Wczoraj kandydat na ministra infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że po analizach może zapaść decyzja o zmianach w programie budowy dróg do roku 2020-stego.
Poseł Tomasz Lenz zapewnił o wsparcie dla projektu budowy ekspresowej „10”.

Ekspresowa „10” między Bydgoszczą a Toruniem trafiła na listę najważniejszych drogowych inwestycji dopiero latem tego roku, w czasie kampanii wyborczej. Na razie ogłoszono przetarg na wykonawcę koncepcji trasy.

Michał Słobodzian
Źródło: Radio PiK