Tomasz Lenz z najwyższym wynikiem na liście PO

Tomasz Lenz uzyskał najwyższy wynik na liście Platformy Obywatelskiej oraz drugi wynik w okręgu wyborczym w niedzielnych wyborach – 21 323 głosy. Oprócz Lidera PO mandat poselski uzyskali także z listy PO: Arkadiusz Myrcha (13 400 głosów), Tomasz Szymański (10 399 głosów) oraz Antoni Mężydło (9285 głosów).

Już po wyborach. Poniedziałek rzeczywiście jest trudny, kiedy się nie zmrużyło oka, a wyniki niestety pozostawiają duży niedosyt. Przejście do opozycji w parlamencie to zupełnie inny rodzaj pracy niż do tej pory. Będziemy konstruktywną i roztropną opozycją.

Cieszę się z uzyskania najlepszego wyniku na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu toruńsko-włocławskim. Ponad 21 tysięcy głosów to dowód ogromnego zaufania i zobowiązanie wobec moich wyborców, mieszkańców regionu. Serdecznie Państwu dziękuję!

Tomasz Lenz

 

Wybory w okręgu toruńsko-włocławskim zwyciężył PiS – komitet otrzymał 121 703 głosy. Platforma Obywatelska zajęła drugie miejsce, otrzymując 93 tys. głosów. Dalej uplasowała się Zjednoczona Lewica – 39 tys., Kukiz’15 – 30 tys., PSL – 24 tys., Nowoczesna – 23 tys., KORWiN – 14 tys., Razem – 13 tys.

Ważną informacją jest również to, że w do Senatu w okręgu obejmującym Toruń oraz powiaty chełmiński i toruński zwyciężył kandydat PO Przemysław Termiński. Otrzymał on ponad 62 000 głosów, co daje ok. 47 % głosów oddanych w tym okręgu.