Trzy pytania z Tomaszem Szymańskim!

W niedzielę 16 sierpnia odbędzie się wielka, derbowa batalia. GKM Grudziądz zmierzy się z KS Toruń w starciu o miano żużlowego Mistrza Kujaw i Pomorza. Poprzedni mecz zakończył się pewnym rozstrzygnięciem 59:31 na korzyść Torunian, dziś rozsierdzonych przegraną z Lesznem. Mimo że Grudziądzanie mają małe szanse na utrzymanie, własny tor i wielka motywacja mogą być kluczowe w tym meczu. Na pytania o nastroje i niedzielne oczekiwania odpowiadam z moim przyjacielem, posłem Tomaszem Szymańskim z Grudziądza, zapalonym kibicem GKMu.

  1. Dlaczego wygra Twoja drużyna?

Tomasz Szymański: Mówiąc nieco żartobliwie, w końcu musi! Myślę, że przegrane w fatalnym stylu spotkanie o tzw. 6 punktów z Rzeszowem obudziło w chłopakach sportową złość i motywację do walki. Są szanse na utrzymanie, niewysokie, ale nie takie przypadki bywały w sporcie. Poza tym, jedziemy u siebie. Kibice poniosą naszych żużlowców do zwycięstwa. Piernikom z Motoareny radzę nie lekceważyć GKMu! W końcu to derby, a one, jak wiemy, rządzą się swoimi prawami. Zresztą, na pewno jeszcze pamiętają nieobliczalność i umiejętności naszego lidera, Tomasza Golloba.

Tomasz Lenz: Bo jedziemy po mistrza! Wiem, że Anioły jeżdżą czasem nierówno i chaotycznie. Mecze wybitne przeplatają się ze słabymi, ale w Kujawsko-Pomorskim to KS Toruń jest najlepszą ekipą żużlową. Przykre, że właśnie moja drużyna stanie na drodze do utrzymania GKMu, ale musimy jeszcze walczyć o fazę play-off. Wygramy, ponieważ w dobrej formie jest ostatnio Holder, a Grigorij Łaguta po fali krytyki ze wszystkich stron musi się w końcu obudzić i pokazać swoje atuty. Pamiętajmy jeszcze o naszej juniorskiej gwieździe, Pawle Przedpełskim, bezapelacyjnie jednym z najlepszych juniorów żużlowych w Ekstralidze i wracającym do składu Oskarze Fajferze. Nie ma innej opcji, punkty pojadą do Torunia!

  1. Jaki obstawiasz wynik? Kto zdobędzie najwięcej punktów w meczu?

Tomasz Lenz: Stawiam na zdecydowane zwycięstwo Aniołów, wynik 34:56. Najwięcej punktów zdobędzie Grisza Łaguta, 17.

Tomasz Szymański: Po zaciętym boju wygra GKM, 46:44. Krzysztof Buczkowski wyjeździ najwięcej punktów, 15.

  1. Jak Twoim zdaniem będzie wyglądało podium Ekstraligi w tym sezonie?

Tomasz Lenz: Postawię va banque – KS Toruń Mistrzem Polski, Unia Leszno srebro i Sparta Wrocław brąz. Te wszystkie nerwy w tym sezonie drużyna powinna wynagrodzić kibicom złotem.

Tomasz Szymański: Co prawda porażka z GKMem oddala naszych sąsiadów od rundy finałowej, ale wierzę, że uda im się tam znaleźć. Ekstaligę wygra Unia Leszno, w tym sezonie jeżdżą fenomenalnie. Druga będzie Sparta Wrocław, a na najniższym stopniu podium znajdzie się KS Toruń.